Kompozyty stomatologiczne światłoutwardzalne

Niegdyś wizyta u dentysty związana z wypełnieniem ubytku wiązała się nie tylko z bolesnym opracowywaniem dziury powstałej w wyniku działania próchnicy, ale również z zaaplikowaniem mało estetycznej plomby amalgamatowej. Niestety, z racji użytych do stworzenia tego rodzaju wypełnienia materiałów, przybiera ono ciemny, srebrny kolor, bardzo rzucający się w oczy. Jest to co prawda plomba o dużej trwałości, odejmuje jednak naszemu uśmiechowi wiele uroku. Właśnie dlatego powstały używane dziś wysokiej jakości kompozyty światłoutwardzalne. Zyskują one twardość dzięki działaniu fal świetlnych o określonej długości, przybierają barwę zbliżoną lub identyczną jak barwa zęba, a dodatkowo zupełnie bezpieczne dla pacjentów. Jeśli więc chcemy zapewnić pacjentowi piękny, jasny uśmiech i zadowolenie z usługi, warto wybrać do swojego gabinetu wysokiej jakości światłoutwardzalny kompozyt. Stomatologia osiągnęła obecnie wysoki poziom, jednak pacjenci nadal wybierają gabinet na podstawie opinii bliskich osób. Dzięki materiałom najwyższej jakości opinia ta z pewnością jest dużo lepsza.

W sklepie avigeya.com posiadamy różne rodzaje kompozytów, w tym także materiały Filtek oraz Gradia Direct. Są to produkty najwyższej jakości renomowanych marek, które posiadają szereg zalet, cennych zarówno dla pacjentów, jak i pracujących z nimi stomatologów. Przede wszystkim są łatwe do kształtowania wszystkimi narzędziami, a jednocześnie się do nich nie kleją, co znacząco podnosi komfort pracy. Wykazują duży kontrast w promieniach RTG (co jest znaczące zwłaszcza przy wypełnieniach czasowych). Jeśli wahasz się, jakie wypełnienia wybrać do swojego gabinetu, postaw na markę Filtek lub Gradia – kompozyt tego producenta doskonale dopasowuje się do barwy uzębienia pacjenta i jest niemal niewidoczny dla otoczenia.

 

Materiały kompozytowe w stomatologii ‒ co warto wiedzieć?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wypełnienie ubytków w zębie wiązało się z koniecznością zamontowania nieestetycznej plomby amalgamatowej. Materiał ten przybierał ciemnosrebrny kolor, który stanowił duży kontrast dla białych zębów i rzucał się w oczy. Do dziś niektórzy pamiętają, że po wizycie u dentysty, byli oni zmuszeni prezentować brzydkie, czarne plomby, za każdym razem, gdy chcieli się uśmiechnąć. Taka plomba bywała dość uciążliwa ze względów estetycznych, choć cechowała się dużą trwałością.
Na szczęście, obecnie w dentystyce stosuje się wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne. Na czym polega ich fenomen? Otóż współczesne kompozyty stomatologiczne są utwardzane dzięki falom świetlnym o określonej długości. W efekcie plomba przybiera odcień identyczny lub bardzo podobny do naturalnego koloru zęba. Stosowanie światłoutwardzalnych kompozytów stomatologicznych wiąże się z dużym komfortem i swobodą dla pacjenta.
Największą zaletą światłoutwardzalnych kompozytów jest to, że dają pacjentowi piękny, biały uśmiech, bez śladu jakiejkolwiek ingerencji dentystycznej. Co więcej, cena wypełnień kompozytowych tego typu jest dziś naprawdę atrakcyjna.


Stomatologiczne materiały kompozytowe w naszym sklepie

W sklepie Avigeya znajdą Państwo różne rodzaje materiałów stomatologicznych, m.in. Filtek oraz Gradia Direct. Oba produkty cechują się wysoką jakością i wytrzymałością. Ponadto można je kształtować z dużą łatwością, niezależnie od zastosowanych narzędzi dentystycznych. Materiały nie przyklejają się do stali i metalu, więc lekarz z powodzeniem może wykonywać nawet szybkie ruchy, nie martwiąc się o to, że cokolwiek się przesunie lub zdeformuje. To znacząco poprawia komfort pracy stomatologa.
Ponadto wspomniane materiały wykazują wysoki kontrast w zdjęciach RTG, co jest dużą zaletą, jeśli decydujemy się na wypełnienie czasowe ubytku. Lekarz na podstawie zdjęcia bez problemu jest bowiem w stanie określić, w którym miejscu wypełniono ubytek, a następnie pozbywa się plomby lub wymienia ją na nową.
Perfekcyjne dopasowanie się do barwy zęba to kolejna cecha, którą posiadają wymienione wypełnienia kompozytowe Cena tych specjalistycznych artykułów nie jest wysoka w porównaniu z szeregiem korzyści, szczególnie że w naszym sklepie oferujemy produkty w najtańszych możliwych opcjach zakupowych.
Serdecznie zachęcamy do przyjrzenia się naszej szerokiej ofercie profesjonalnych materiałów kompozytowych. Zapraszamy do zakupów!


Zdefiniuj wyszukiwanie

Porównanie produktu(0)


Kulzer Charisma Classic Zestaw 6 x 4 g + GLUMA 2Bond
PD ZENIT Zestaw 7x4g+Flow + 2 Strzykawki Zenita
PROMOCJA! 4 x GC Gradia Direct 2.7 ml
Promocja! Shofu Beautifil Flow Plus F00 + F03 + Beautifil LS
Promocja! Shofu FL-Bond II Zestaw + 4xBeautifil II 4,5g
3M ESPE Filtek Z250 4g

3M ESPE Filtek Z250 4g

105,00 zł 125,00 zł

3M ESPE Filtek Z250 zestaw 8x4g
3M ESPE Filtek Z550 4g

3M ESPE Filtek Z550 4g

112,00 zł 139,00 zł

3M ESPE Filtek Z550 zestaw 8x4g

3M ESPE Filtek Z550 zestaw 8x4g

819,00 zł 890,00 zł

GC Gradia Direct 2.7 ml

GC Gradia Direct 2.7 ml

119,00 zł 149,00 zł

GC Gradia Direct Zestaw Premium 7 x 2.7 ml
GC Gradia Direct Zestaw wprowadzający 7 x 2.7 ml
Pokazuj 1 z 15 z 48 (4 Stron)