Biomateriał do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych.

BIO MTA+ przeznaczony jest do stosowania w trakcie leczenia stomatologicznego jako materiał do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych.

Skład: 
BIO MTA+ powder: tlenek wapnia, hydroksyapatyt, oraz tlenki: krzemu, żelaza, glinu, sodu, potasu, bizmutu, magnezu, cyrkonu, fosforan wapnia

BIO MTA+ liquid: woda o czystości farmakopealnej, katalizator wapniowy

Wskazania:

  • perforacje ścian kanałów korzeniowych
  • resorpcje wewnątrzkanałowych
  • wypełnienie wsteczne wierzchołka korzenia
  • bezpośredie pokrycie miazgi
  • podczas zabiegu amputacji miazgi
  • w leczeniu zębów z niezakończonym rozwojem korzenia.

BIO MTA+ nie należy stosować jako samodzielnego stałego wypełniania kanału!

Właściwości:
Wyrób przeznaczony jest do stosowania w trakcie leczenia stomatologicznego jako materiał do wypełniania i odbudowy kanałów korzeniowych. Po zmieszaniu z płynem BIO MTA+ liquid czas pracy wynosi ok. 4 min, a całkowite związanie materiału następuje po ok. 2 h, co umożliwia zakończenie leczenia na 1 wizycie.

BIO MTA+ działa remineralizująco na tkanki zęba, dzięki dużej zawartości jonów wapnia. Związki krzemowo-wapniowe wspomagają odbudowę tkanek po perforacji ścian oraz resorpcji wewnątrzkanałowej.

BIO MTA+ charakteryzuje się najmniejszą na rynku wielkością ziaren, dodatkowo zawiera w swoim składzie hydroksyapatyt, będący naturalnym składnikiem kości. Dzięki połączeniu tych dwóch cech wyrób wykazuje się doskonałą biozgodnością i umożliwia polne wbudowanie się materiału w istniejącą strukturę.

Po wymieszaniu BIO MTA+, cechuje się wyjątkowo plastyczną zwartą konsystencja, nie jest sypki. Wyrób można w łatwy sposób formować, co ma znaczenie w sytuacji, gdzie istnieje potrzeba uformowania nieregularnego kształtu. BIO MTA+ trzyma się na standardowym narzędziu i może być na nim wprowadzony do kanału. Umożliwia to precyzyjną i kontrolowaną aplikację oraz ogranicza konieczność używania drogich, skomplikowanych narzędzi do aplikacji.

BIO MTA+ wykazuje 3 x większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnych materiałów typu MTA. Zapewnia to mocną i stabilną odbudowę.

Opakowanie: 10 x 0,14 g BIO MTA+ powder, 2 x 1 ml liquid

Napisz recenzję

Proszę zalogować się lub zarejestrować aby móc napisać recenzję

BIO MTA+ MAXI 10 x 0,14 g powder + 2 x 1ml liquid Cerkamed

  • Producent: Cerkamed
  • DOSTĘPNOŚĆ: W MAGAZYNIE
  • 149,90 zł


0 recenzji / Napisz recenzjęEtykiety: bio, mta+, maxi, 0, 14, powder, 1ml, liquid, cerkamed, wypełnianie, kanałów