• 3M ESPE Ketac Cem Radiopaque 1-1

Materiał szkło-jonomerowy jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych w stomatologii. Wynika to głównie z jego dostępności oraz atrakcyjnej korelacji ceny do jakości. Oferuje ponadto szerokie możliwości w zakresie zastosowania. Jego wiodącym producentem jest marka Ketac, która wprowadza na rynek produkty o tej samej nazwie.

Ketac Cem Radiopaque to najwyższej jakości, mieszany ręcznie cement szkło-jonomerowy, wykorzystywany do osadzania uzupełnień protetycznych. Przeznaczony jest przede wszystkim do osadzania nakładów, mostów i koron, które zostały wykonane z metalu lub materiału metalowo-porcelanowego, a także cementowania wkładów koronowych. Ketac Cem wykorzystać można również do cementowania pierścieni ortodontycznych oraz ćwieków i śrub. Polecany jest także do stosowanie w formie podkładu. Jego dużą zaletę stanowi fakt, że stopniowo uwalnia fluor, a ponadto jest widoczny w świetle promieniowania RTW i wykazuje właściwości biokompatybilne. 

Ketac Cem należy stosować w temperaturze ok. 22-25 stopni Celsjusza. Zalecane jest mieszkanie plastikową lub metalową łyżką przez minutę. Proces - od rozpoczęcia mieszania - trwa do 3 minut i 30 sekund, zaś czas wiązania od początku mieszania wynosi zaledwie 7 minut. Użytkowanie produktu jest niezwykle proste, wystarczy nałożyć cienką warstwę cemenetu na wybraną powierzchnię rekonstrukcji i następnie delikatnie osadzić uzupełnienie. Koniecznie należy unikać stosowanie Ketac Cem-u bezpośrednio na zębinę w pobliżu miazgi.

 

InstrukcjaOpakowanie
zestaw pojedynczy - 33g proszku, 12ml płynu.

Napisz recenzję

Proszę zalogować się lub zarejestrować aby móc napisać recenzję

3M ESPE Ketac Cem Radiopaque 1-1

  • Producent: 3M ESPE
  • DOSTĘPNOŚĆ: W MAGAZYNIE
  • 189,00 zł


0 recenzji / Napisz recenzjęRównież warto zobaczyć:

Cementowanie---https://avigeya.pl/cement-dentystyczny/
3M ESPE Ketac Cem Radiopaque Triple Pack
Glasjonomery i podkłady---https://avigeya.pl/glasjonomery-podklady/
3M ESPE Ketac Molar Easymix 12,5g+8,5ml

Etykiety: espe, ketac, cem, radiopaque, 1-1, cementowanie, uzupełnień, protetycznych, 50005