Variotime® – większe możliwości

Opakowanie : 2 x 50ml Light Flow;
                       10 żółtych końcówek mieszających

Varoriotime to połączenie wyjątkowych właściwości i rezultatów z ponad 25-letnim doświadczeniem Kulzer w dziedzinie precyzyjnych materiałów wyciskowych na bazie polisiloksanu winylu (VPS).

Cechą charakterystyczną Variotime jest koncepcja zmiennego czasu, która zapewnia większe możliwości przy doborze rozpoczęcia czasu wiązania. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się większą swobodą i niezawodnością.

Vario oznacza swobodę

  • Proste i łatwe dopasowanie: Użytkownik otrzymuje materiał do różnych zastosowań, od pojedynczych koron po złożone uzupełnienia protetyczne.
  • Automatyczne mieszanie: Dzięki systemowi Dynamix speed mieszanie odbywa się bardzo szybko, a dozowanie jest precyzyjne. Dotyczy to również mas o dużej gęstości („putty”).
  • Wygodne i szybkie opracowywanie: Użytkownik ma większą swobodę przy doborze rozpoczęcia czasu wiązania. Variotime zapewnia zmienny czas opracowywania (1–2,5 min), a także krótki czas wiązania w jamie ustnej (zawsze 2,5 min).

Variotime steruje kinetyką polimeryzacji w temperaturze jamy ustnej i szybko wiąże po umieszczeniu łyżki z masą wyciskową w ustach.
Gama produktów Variotime to dobrze przemyślany i dopasowany system do wszystkich zastosowań i wszystkich technik wyciskowych. Dzięki niemu użytkownicy mogą oszczędzić cenny czas.

Variotime to dobry wybór w każdej sytuacji

Gama produktów Variotime to dobrze przemyślany i dopasowany system do wszystkich zastosowań i wszystkich technik wyciskowych. Dzięki niemu użytkownicy mogą oszczędzić cenny czas.

Wytrzymałość Variotime jest potwierdzona naukowo

Źródło: J. Geis-Gerstorfer, Hochaufgelöste Kontaktwinkel-Messungen [„Pomiary kąta zwilżania przy wysokiej rozdzielczości”], Uniwersytet w Tübingen, Niemcy, maj 2009 r., dostępna dokumentacja.

Pomiar właściwości hydrofilowych Variotime wykonany w formie próby kąta zwilżania kroplą wody dla masy Variotime Extra Light Flow wykazał, że kąty zwilżania są zbliżone do właściwości polieteru, co umożliwia wyjątkowo dobre działanie w wilgotnych kieszonkach dziąsłowych.

Źródło: Centrum Badań Termoplastycznych, Bayer Material Science AG, Krefeld-Uerdingen, Niemcy, marzec 2009 r., dostępna dokumentacja.

W badaniu tym masa Variotime Medium Flow wykazała największą wytrzymałość, co oznacza, że najlepiej zapobiega uszkodzeniom na krawędziach i odkształceniom po wyjęciu.

Variotime time concept

Variotime steruje kinetyką polimeryzacji w temperaturze jamy ustnej i szybko wiąże po umieszczeniu w ustach łyżki z masą wyciskową.

Użytkownik otrzymuje materiał do różnych zastosowań, od pojedynczych koron po złożone uzupełnienia protetyczne.

Napisz recenzję

Proszę zalogować się lub zarejestrować aby móc napisać recenzję

Variotime Light Flow 2 x 50 ml

  • 119,00 zł
  • 99,00 zł


0 recenzji / Napisz recenzjęEtykiety: variotime, light, flow, masy, wyciskowe, kulzer heraeus