Wytrawiacz stomatologiczny

Wytrawiacz BLUE ETCH stosuje się do wytrawiania szkliwa i zębiny przed zastosowaniem materiałów złożonych, laków do bruzd i szczelin.

Uznawany przez lekarzy stomatologów i ortodontów jako najlepszy polski wytrawiacz stomatologiczny, zdobywca wielu nagród i wyróżnień na różnych targach i imprezach dentystycznych.

Substancja czynna : kwas o-fosforowy 36%

Właściwości:

  • Reakcja kwasu o-fosforowego z mineralnymi składnikami zęba, powoduje zmatowienie szkliwa i zwiększenie przyczepności
  • Posiada idealnie dobraną żelową konsystencję i tiksotropowe właściwości (żel upłynnia się podczas samego nakładania i krzepnie natychmiast po nałożeniu).
  • Nie spływa z powierzchni i wąskich krawędzi szkliwa.
  • Bardzo dobrze przylega do szkliwa.
  • Łatwo się wypłukuje.
  • Niebieski kolor preparatu umożliwia precyzyjne nakładanie oraz kontrolę podczas aplikacji i wytrawiania.

Jako jeden z nielicznych światowych producentów Cerkamed posiada system (łącznik) do przepompowywania preparatu z dużej strzykawki zbiorczej do małej dozującej. Pozwala to w 100% wykorzystać tiksotropowe zalety wytrawiacza. Zastosowanie najlepszej jakości trzyczęściowych strzykawek z gwintem typu luer-lock daje pełną gwarancję bezpiecznego przepompowania preparatu z jednej strzykawki do drugiej. Zastosowany pomiędzy strzykawkami łącznik tworzy szczelne połączenie podczas przepompowywania preparatu, dzięki czemu praca staje się bezpieczna i komfortowa.

Zastosowanie trzyczęściowych strzykawek typu luer -lock daje pełną wygodę oraz precyzję aplikacji. Gwint luer lock umożliwia łatwe i wygodne połączenie strzykawki z aplikatorem, poprzez nakręcenie go na strzykawkę. Stanowi to najlepsze zabezpieczenie przed niezamierzonym rozlaniem preparatu podczas aplikowania. Gumowy pierścień zapewnia doskonałą kontrolę oraz płynność przesuwu przy aplikowaniu preparatu.

Opakowanie : strzykawka 50 ml + zestaw dozowników, łącznik, zestaw aplikatorów

Napisz recenzję

Proszę zalogować się lub zarejestrować aby móc napisać recenzję

Wytrawiacz Blue Etch 36% MAXI 50ml / Cerkamed

  • Producent: Cerkamed
  • DOSTĘPNOŚĆ: W MAGAZYNIE
  • 83,90 zł


0 recenzji / Napisz recenzjęEtykiety: wytrawiacz, blue, etch, maxi, cerkamed, systemy, łączące, wytrawiacze